भारतको औजार बन्दा सडकमा आइपुग्यो महन्थ समूह, अब कसरी उठ्ला ?

भारतको औजार बन्दा सडकमा आइपुग्यो महन्थ समूह, अब कसरी उठ्ला ?
This image has an empty alt attribute; its file name is DC-Nepal.jpg

काठमाडौं। जनता समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष महन्थ ठाकुरसहितका नेता हिजो पार्टीबाट निष्कासित गरिए। अब उनीहरुको संसद सदस्यतासमेत धरापमा परेको छ। मधेशमा निकै प्रभाव जमाउन सफल हुँदै आएको ठाकुर नेतृत्वको टोली यतिबेला न पार्टी न सरकार न संसदको अवस्थामा बिचल्लीमा परेको छ।

नेपाली राजनीतिमा भारतको संस्थापन पक्षको विश्वासअनुसार नै आफ्ना गतिविधि सञ्चालन गर्ने भनी चिनिएको ठाकुर र राजेन्द्र महतोको यो समूहको यसरी हरिविजोग हुने अवस्था के कारणले उत्पन्न भयो ?

नेकपाका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीका कट्टर आलोचक थिए महन्थ ठाकुर र राजेन्द्र महतो। अन्तर्राष्टिय क्षेत्रमा समेत सन् २०१५ र त्यसयताका मधेश आन्दोलन दमनमा ओलीको प्रत्यक्ष संलग्नता भएको आरोपसहित उनलाई मानवअधिकार हनन्मा अन्तर्राष्ट्रिय निकायबाटै आरोपित गर्ने अथक प्रयास यो समूहले गतबर्षसम्म निरन्तर जारी राखेको थियो …

Leave a comment

Send a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *