एमसीसी विवादबीच नेपालमा बीथ्रीडब्ल्यूको प्रश्न

एमसीसी विवादबीच नेपालमा बीथ्रीडब्ल्यूको प्रश्न
This image has an empty alt attribute; its file name is NepalKhabar-3.jpg

विश्वका सात शक्तिशाली उदार लोकतन्त्र (जी-सेभेन) को शिखर सम्मेलन सबै राष्ट्रका लागि लागि चासोको विषय रहन्छ। विश्वका महत्त्वपूर्ण मुद्दाहरूमा शक्तिशाली राष्ट्रका धारणा तथा सहमतिले नै विश्व राजनीति, अर्थतन्त्र तथा सामरिकताको दिशानिर्देश गर्छन्। नेपालजस्ता साना शक्ति त झन् यी ठूला शक्तिका निर्णयबाट प्रत्यक्ष प्रभावमा पर्छन्। यस परिस्थितिमा आयोजना गरिएको सम्मेलनको निर्णयले सामरिक दृष्टिकोणबाट महत्त्वपूर्ण स्थानमा अवस्थित नेपालको भूराजनीतिमा कस्तो प्रभाव पर्ला र यसलाई सामना गरी नेपालले कसरी आफूलाई सन्तुलित रूपमा अघि बढाउन सक्नुपर्छ भन्ने विषयमा चर्चा गर्नु यस लेखेको मूल उद्देश्य हो …

Leave a comment

Send a Comment

Your email address will not be published.